Kombinezon idealny, czyli jaki?

Kombinezon idealny, czyli jaki?
Kombinezon to bardzo popularny element damskiej garderoby. Trudno się temu dziwić – jest on niezwykle praktyczny, a mnogość dostępnych fasonów sprawia, że z łatwością dopasujemy go do każdej sylwetki.

Figura typu klepsydra
Klepsydra to najbardziej proporcjonalny ze wszystkich rodzajów sylwetek. W związku z tym, jego posiadaczki mogą sobie pozwolić na noszenie dowolnych modeli kombinezonów. Najkorzystniej prezentować będą się one w wersjach dopasowanych, wykonanych ze sztywnych tkanin – to świetny sposób na dodatkowe podkreślenie talii.

Figura jabłko
Cechami charakterystycznymi tego typu sylwetki są: brak wcięcia w talii, masywna góra ciała oraz szczupłe nogi. Najlepiej w tym przypadku postawić na wersję o górze w kopertowym kształcie, z dekoltem w literę V. Sprawi to, że wzrok będzie się automatycznie przesuwał na dół sylwetki. Dobrze sprawdzą się tu także kombinezony z paskiem w talii oraz te z krótkimi nogawkami (te drugie kupimy np. u Elisabetty Franchi).

Figura gruszka
Gruszki posiadają szerokie biodra i wąskie ramiona, w związku z czym powinny wybierać kombinezony, które podkreślą ramiona, dekolt oraz biust, lecz nie będą zwracały uwagi na masywny dół sylwetki. W związku z tym, najlepiej postawić na model ze zdobieniami przy szyi albo biuście lub marszczeniami na górze – bufkami lub koronkowymi albo ażurowymi wstawkami. Dekolt powinien być tutaj łódkowy lub zabudowany, a rękawy – nietoperzowe. W przypadku gruszek z małym biustem, świetnym rozwiązaniem będzie kombinezon z dekoltem w kształcie serca i odkrytymi ramionami.

Figura T
Panie o tego typu sylwetce są wysokie i mają szerokie ramiona. Pięknie prezentować będą się one w kombinezonach z obniżoną talią oraz takich, gdzie nie jest ona podkreślona. Doskonale sprawdzą się tu również oversize’owe modele. Posiadaczki takiej figury unikać powinny jedynie elementów podkreślających ramiona.

Niski lub średni wzrost
Kombinezon to element garderoby przeznaczony nie tylko dla osób wysokich – równie dobrze sprawdzi się on u nieco niższych kobiet. Założyć mogą one na przykład model o luźnym fasonie, który najlepiej połączyć z butami na obcasie lub koturnie (ma je w swojej ofercie między innymi Versace Jeans). Jeżeli nie przepadamy za szpilkami, zrezygnujmy z rozłożystych kombinezonów i postawmy na bardziej dopasowany, o jednolitym kolorze lub wzorze.

 

pixel