Jak dobrać buty do garnituru?

Jak dobrać buty do garnituru?
Dobierając buty do garnituru, należy dopasować je zarówno pod kątem fasonu, jak i kolorystyki. W dzisiejszym wpisie skupimy się na tej drugiej kwestii.
Najczęściej spotkać możemy się z czarnymi, brązowymi, grafitowymi, szarymi lub granatowymi garniturami oraz eleganckimi butami w kolorze czarnym, burgunowym lub brązowym. Łącząc je w odpowiedni sposób ze sobą, zyskujemy gwarancję uzyskania zestawu bezpiecznego, a zarazem bardzo eleganckiego.

Czarny garnitur
Najkorzystniej wyglądać będzie on w połączeniu z butami w tym samym kolorze (dużo ciekawych modeli znajdziemy w ofercie marki Emporio Armani). Nie powinno się natomiast zakładać do niego brązowego i ciemnobrązowego obuwia – to modowe faux pas.

Granatowy garnitur
Granat daje nam bardzo duże możliwości, jeśli chodzi o dobór obuwia. Garnitur w tym kolorze zestawić możemy zarówno z butami czarnymi, jak i brązowymi czy burgundowymi. W roli stroju na spotkanie biznesowe najlepiej sprawdzi się połączenie granatowego garnituru, czarnych butów typu „oxford” oraz białej koszuli z jedwabnym, gładkim krawatem. Gdy zależy nam na stworzeniu mniej eleganckiej stylizacji, zdecydujmy się na brązowe buty.

Szary garnitur
Podobnie jak granatowy, dobrze będzie się on komponować z butami czarnymi (na przykład od Baldinini), brązowymi oraz burgundowymi. Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że szary garnitur jest mniej formalny niż dwa wspomniane powyżej. Świetnie sprawdzi się on w szczególności w sezonie letnim Komponując zestaw biznesowy, szary garnitur warto zestawić z czarnymi butami i białą koszulą z jedwabnym krawatem. Zakładając do niego brązowe buty, stworzymy strój bardziej nieformalny.

Grafitowy garnitur
Najlepiej w tym przypadku sprawdzą się buty czarne oraz burgundowe. Grafitowego garnituru nie powinno się natomiast łączyć z jasno brązowym obuwiem.

Brązowy garnitur
Do takiego garnituru zakładać powinno się buty brązowe lub czerwonobrązowe, nigdy czarne. Należy tutaj zdawać sobie sprawę z faktu, że odcień brązu obuwia nie może być identyczny, co reszty stroju. Najlepiej, by był on ciemniejszy. Wówczas stylizacja nabierze bardziej wyrazistego charakteru.

pixel