Jak dobrać jeansy do naszej sylwetki?

Jeansy to ponadczasowy fason spodni, który pasuje osobom w każdym wieku. Można je nosić zarówno na co dzień, jak na wieczór. By jednak prezentowały się estetycznie, należy dobrać je w taki sposób, by eksponowały atuty naszej sylwetki i tuszowały jej mankamenty.

Klepsydra


To najbardziej kobiecy i proporcjonalny typ sylwetki, który charakteryzuje się pełnym biustem, wąską talią oraz zaokrąglonymi biodrami. Jej posiadaczki świetnie prezentować będą się w modelach z wąskimi nogawkami, z lekko obniżoną talią oraz jeansach typu boyfriend (oferuje je między innymi Elisabetta Franchi). Zrezygnować powinny natomiast z rozszerzanych dzwonników i bardzo niskich biodrówek – zakładając je, mogłyby sobie optycznie dodać kilka kilogramów.

Gruszka


Posiadaczki tego typu sylwetki mają mały biust, szerokie biodra oraz uda i mocno zarysowaną talię. Najkorzystniej wyglądać będą w ciemnych jeansach pozbawionych aplikacji oraz przetarć (znajdziemy je na przykład w Versace Collection). Takie modele optycznie wydłużą i wyszczuplą nogi. Gruszki dobrze będą także wyglądały w spodniach z podwyższonym stanem. Wyeksponowanie w ten sposób talii przyczyni się do wydłużenia nóg i wysmuklenia sylwetki. Sprawdzą się tu również modele o wąskich nogawkach lub lekko rozszerzone. Gruszki nie powinny natomiast zakładać zbyt obcisłych rurek oraz biodrówek.

Jabłko


Największym atutem posiadaczek takiej figury są zgrabne nogi. W celu ich podkreślenia, założyć można spodnie z podwyższonym stanem, które dodatkowo zaakcentują wąskie biodra. Dobrze wyglądać będą także modele klasyczne z prostymi, lecz dopasowanymi nogawkami. By nie stworzyć zbyt dużej dysproporcji między dolną, a górą, znacznie masywniejszą częścią ciała, należy zrezygnować z noszenia jegginsów oraz tregginsów.

Chłopięca sylwetka


Jeżeli jesteśmy posiadaczkami wąskich bioder, najlepiej zaopatrzmy się w spodnie z dużą ilością sterczu i wąskimi nogawkami – pomogą one podkreślić szczupłe nogi. Zdobienia, przetarcia oraz kieszenie z przodu zaokrąglą z kolei naszą sylwetkę.

Duży biust


Duży biust skutecznie zrównoważy podkreślenie pośladków. W tym celu, najlepiej założyć jeansy o szerokich nogawkach z wysoko umieszczonymi kieszeniami, które zaakcentują kształt pośladków. Dobrze sprawdzą się tutaj modele w jasnych kolorach lub z przetarciami, dzięki którym zyskamy nieco objętości w dolnej partii ciała, a obfite piersi nie będą tworzyły już tak dużych dysproporcji.

pixel