Spodnie męskie La Martina

ilość znalezionych towarów: 4

Spodnie męskie - co wybrać?

Wybór spodni, najlepiej odpowiadających gustom danego mężczyzny i pasujących do jego sylwetki, to nie taka prosta sprawa. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów i krojów spodni, dlatego też warto przyjrzeć im się bliżej. 

Najbardziej eleganckie są spodnie garniturowe, które kupuje się, a potem nosi, tylko w zestawie z marynarką. Bez marynarki można nabyć spodnie klasyczne, z charakterystycznym kantem na nogawce. Spodnie wizytowe mają podobny krój jak klasyczne, ale już nie posiadają kantu; nadają się też na mniej formalne okazje. Jeszcze bardziej casualowe są bawełniane chinosy, które można rozpoznać po skośnych kieszeniach z przodu. W upalne dni możemy wybrać szorty z bawełny, które również mają skośne kieszenie.

Spodnie męskie - jak dobrać?

Zarówno w przypadku spodni La Martina, jak i każdych innych, kluczowy jest obwód pasa i długość nogawki. Pamiętajmy, aby nie mierzyć spodni na wdechu, ani też nie wybierać spodni za luźnych, ?na zapas?, bo wtedy będziemy wyglądać nieestetycznie. Jeśli pod pasek spodni zdołamy wsunąć palec, wtedy obwód jest w sam raz. W przypadku długości nogawki obowiązuje prosta zasada: im nogawka szersza, tym spodnie powinny być dłuższe. Szerokie nogawki powinny więc opadać na buty; w przypadku węższych wystarczy, jeżeli kończą się za kostką.

Zwracajmy też uwagę na krój spodni. Standardowym krojem jest regular, idealny dla panów o normalnej lub nieco bardziej masywnej budowie ciała. Szczupli mężczyźni lepiej będą wyglądać w dopasowanych spodniach skinny lub o trochę szerszym kroju slim.

pixel