Jak dobrać torebkę do sylwetki?

Jak dobrać torebkę do sylwetki?


Wybierając torebkę, większość z nas kieruje się aktualnymi trendami, ulubioną kolorystyką czy indywidualnymi preferencjami. Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że odpowiednio dobrana do figury, jest w stanie skorygować jej mankamenty. W dzisiejszym wpisie przedstawiamy garść przydatnych informacji na ten temat.

Drobne kobiety


Jeśli jesteśmy filigranowe, najkorzystniej prezentować będziemy się w torebkami w wersji mini, jak te od Patrizia Peppe. Można je nosić na wiele różnych sposobów, w zależności od wybranego modelu. Kopertówki trzymamy w ręce, na specjalnym, zakładanym na dłoń pasku albo doczepianym łańcuszku. Listonoszki nosi się zazwyczaj przełożone przez ramię. Te drugie są niezwykle praktyczne, a to ze względu na ich pojemność oraz dużą ilość praktycznych kieszeni i przegródek. Niskie panie zaopatrzyć mogą się również w małą, podłużną torebkę z długimi frędzlami, na długim pasku. To idealne rozwiązanie dla miłośniczek stylu boho.

Puszyste panie


Panie o pełnych kształtach i niskim wzroście zaopatrzyć powinny się w średnią torbę o opływowej, zaokrąglonej formie, którą nosić będą na ramieniu. Znajdziemy je na przykład u Elisabetty Franchi. Dobrze sprawdzą się modele w pionowe pasy, które optycznie wyszczuplają sylwetkę. Szczególną uwagę należy tutaj zwrócić na pasek – nie może być on zbyt długi. Gdy będzie sięgał poniżej linii bioder, może je optycznie poszerzać. W związku z tym, warto by był wyposażony w możliwość regulacji. Zrezygnować powinno się tutaj z shopperek oraz kopertówek. Jeśli borykamy się z problemem zbyt dużych piersi, nie nośmy torebek z krótkimi ramiączkami sięgającymi do klatki piersiowej – niepotrzebnie przyciągną one uwagę do kłopotliwego rejonu ciała.

Postawna sylwetka


Wysokie kobiety o mocnej budowie najlepiej prezentować będą się z większymi torebkami o podłużnym kształcie, najlepiej noszonych w ręku. Skutecznie odwrócą one uwagę od masywnych ramion, wyrównując jednocześnie zachwiane proporcje sylwetki. Jeżeli wybrany przez nas model jest wyposażony w krótkie, podwójne rączki, taką torbę możemy nosić również na przedramieniu.

Kobiety o figurze modelki


Wysokie, szczupłe panie najlepiej wyglądać będą z torebkami XXL w dowolnym kształcie. Sprawdzą się tutaj zarówno modele na krótkim, jak i na długim pasku (drugie z nich są wygodniejsze w noszeniu).

 

 

 

 

pixel