Jak dopasować długość spodni męskich?

Jak dopasować długość spodni męskich?
Spodnie, zarówno te bardziej casualowe, jak i garniturowe, należy dobrać nie tylko do okazji czy rodzaju naszej sylwetki. Równie istotne jest stosowne dopasowanie ich długości. Zarówno szerokość spodni, jak i ich krój będzie wpływał na sposób ich układania czy załamywania się nogawek.

Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że te same, klasyczne jeansy inaczej będą się układały w połączeniu z mokasynami, a inaczej z zimowymi butami. Modele o wąskich nogawkach mogą się okazać zbyt długie do różnych typów butów. Identyczne spodnie różniące się sposobem mocowania (pasek lub szelki) mogą nie być odpowiednie mimo tej samej długości nogawek – modele na pasku mogą po czasie spaść o kilka centymetrów w dół, co przyczyni się do zwiększenia ilości załamań.

Kupując spodnie, wielu mężczyzn zastanawia się, czy krawędź nogawek powinna sięgać do obcasa. Pod uwagę należy tutaj brać przede wszystkim ich szerokość – to właśnie ona wpływa bowiem na tworzenie się tak zwanych harmonijek w sytuacji, gdy w nieodpowiedni sposób dopasowaliśmy długość spodni do ich szerokości. W przypadku węższych nogawek, u dołu ich krawędź zatrzymuje się w wyższym punkcie niż ma to miejsce w szerszych nogawkach, co wpływa na tworzenie się nieestetycznych fałdek optycznie skracających sylwetkę.

W modzie męskiej wyróżnia się 3 rodzaje nogawek, które upodobali sobie mężczyźni z różnych stron świata:

  • Amerykanie preferują szerokie nogawki (23 – 25 centymetrów). Zakładając takie spodnie należy pamiętać, by dolna ich krawędź sięgała do obcasa. Jedynie wówczas możliwe będzie swobodne poruszanie się bez efektu obijania spodni o kostki.
  • Włochów uznać może na zwolenników wąskich nogawek (18 – 19 centymetrów). Często, zarówno w przypadku jeansów, jak i spodni garniturowych, wyraźnie da się zauważyć, że ich długość jest mniejsza niż w innych typach, co przyczynia się do eksponowania wzorzystych skarpetek. Długość ta jest związana z faktem, iż przy wąskich nogawkach ich krawędź zatrzymuje się wyżej, co, aby zapobiec powstawaniu dodatkowych załamań, przekłada się na ich długość.
  • Ostatni rodzaj nogawki to pewnego rodzaju kompromis między dwoma opisywanymi powyżej. Mamy wówczas do czynienia z szerokością na poziomie około 20 – 23 centymetrów. To typ uniwersalny, z którym można się spotkać w większości dostępnych w sklepach spodni. W tym przypadku przyjmuje się, że krawędź nogawki powinna sięgać mniej więcej do połowy cholewki, a z przodu opierać się na bucie, tworząc jedno załamanie.

Jeżeli jesteśmy fanami luźnych, sportowych spodni, zapoznać powinniśmy się z ofertą EA7 Emporio Armani. Zwolennikom klasycznej elegancji spodobają się natomiast produkty od Armani Collection.

pixel