Spódnice Versace Jeans Couture

ilość znalezionych towarów: 2

Ewolucja spódnicy

Przyglądając się historii spódnic, odkryjemy, iż początkowo zarezerwowane były one dla mężczyzn, a kobiecym strojem były suknie. Choć przez wieki ich krój ewoluował, to wciąż sięgały one ziemi lub kostek. Przełom pojawił się gdzieś w XIX w., gdy damski strój został podzielony na spódnice i bluzkę, natomiast wyraźna zmiana zaczęła się w latach 20. ubiegłego wieku. Przez dekady długość ulegała skróceniu, aż w latach 60. przyszedł czas na mini, jaką znamy teraz.

Do dziś sukienki i spódnice uważane są za najbardziej kobiecy element odzieży. Odpowiedni projekt, jak żaden inny, potrafi doskonale ukryć szerokie biodra lub uwypuklić te wąskie. Krótka spódniczka wyeksponuje zgrabne nogi, długa pozwoli walczyć z kompleksami. Dzięki ołówkowej spódnicy i wysokim obcasom nawet niska kobieta będzie niczym modelka na pokazie.

Mini VERSACE JEANS COUTURE zawsze w modzie

W kolekcji Versace Jeans Couture znajdziemy spódnice o długości mini sięgające do połowy uda, a więc znakomicie podkreślających nogi. W sklepie Velpa.pl dostępne są m.in. piękne, plisowane modele, które miękko układają się na biodrach. Na szczególną uwagę zasługują spódnice o niebanalnych, bogatych, kolorowych wzorach. Są one doskonałą propozycją do bluzek, koszul, T-shirtów, sweterków, a także żakietów. Uzyskamy odmienną stylizację, ubierając spódnicę w typowo sportowym stylu z bawełnianej dzianiny. Jednolity kolor i prosty krój zostaną przełamane ciekawymi wzorami lub dodatkami. Wszystkie modele można nosić zarówno na co dzień, jak i na spotkania z przyjaciółkami.

pixel