Jak dopasować spodnie męskie do figury?

Odpowiednio dopasowane spodnie to niezbędnik w szafie każdego stylowego mężczyzny. Kluczowy jest tutaj stosowny ich dobór do typu sylwetki – jedynie wówczas będą się prezentowały elegancko i tworzyły z pozostałymi częściami garderoby schludną stylizację.

Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że fason, który na jednych mężczyznach będzie się prezentował rewelacyjnie, u innych może się przyczynić do niepotrzebnego uwydatnienia mankamentów figury lub zaburzenia proporcji.

Na spodnie warto wydać nieco więcej – jedynie wówczas będziemy mieć pewność, że posłużą nam przez długi czas i zapewnią komfort zarówno codziennego użytkowania, jak i prania czy prasowania.

Idealne spodnie nie powinny być ani zbyt duże ani za małe. Pierwsze z nich nie będą się trzymały w pasie i będą opadały podczas poruszania się. Regulowanie ich obwodu przy pomocy paska to niepotrzebny zabieg – stracą one fason, zaczną się marszczyć i nie będą się odpowiednio układać. Zbyt ciasne będą natomiast ograniczały swobodę ruchów.

Jeżeli jesteśmy posiadaczami szczupłych ud i wystającego brzucha, zrezygnujmy z modeli z wysokim stanem – mogą one opadać na biodra, a ich krok znajdzie się nad kolanami. Szerokie nogawki będą tu natomiast wyglądały na zbyt luźne. Najlepszym rozwiązaniem będą spodnie typu slim (znajdziemy je na przykład u Emporio Armani) z niższym stanem oraz lekko wyciętym spodem.

Gdy naszym problemem jest wystający brzuch oraz masywne uda, postawmy na spodnie typu regular (ma je w swojej ofercie między innymi EA7 Emporio Armani), z wyższym stanem.

Panowie o umięśnionej sylwetce oraz masywnych udach unikać powinni spodni slim. Zamiast tego, znacznie lepiej sprawdzi się tu model typu regular, którego nogawki w górnej części będą nieco szersze niż w wersji slim.

Jeśli mamy szerokie biodra oraz wąski pas, nie decydujmy się na zakup spodni z wysokim stanem – będą one bowiem wymagały noszenia ich razem z paskiem. Znacznie lepiej wyglądać będzie wersja z niższym stanem.

Gdy wyraźnie widoczna jest u nas dysproporcja między długością nóg a torsem, dobierzmy taki krój spodni, który pozwoli nam na wizualne wyrównanie proporcji. Warto postawić na przykład na spodnie z wyższym stanem. Jeżeli jesteśmy niscy, zdecydujmy się na wersję lekko dopasowaną, gdy wysocy – model typu regular.

pixel