Czym kierować się wybierając portfel męski?

Czym kierować się wybierając portfel męski?
Portfel to nie tylko praktyczne akcesorium służące do przechowywania banknotów i kart bankomatowych lub lojalnościowych – stanowić może on także doskonałe uzupełnienie naszej stylizacji i podkreślać jej charakter.

Rodzaje portfeli męskich

  • Klasyczne – wykonuje się je ze skóry lub z materiałów imitujących ją. Mogą mieć prostokątny, kwadratowy lub podłużny kształt i być zapinane na zatrzask, zamek, magnesy albo bigiel. Najczęściej występuje w stonowanych barwach, jak czerń czy brąz. To idealne rozwiązanie dla fanów klasycznych, eleganckich stylizacji.
  • Sportowe – do ich produkcji stosuje się materiały takie, jak cordura czy nylon. Często są one wodoodporne i cechują się zwiększoną wytrzymałością na uszkodzenia. Nierzadko spotkać można się również z modeli wyposażonych w specjalne zabezpieczenia przed wysunięciem się z kieszeni takie, jak dodatkowe łańcuszki czy paski. Specyficznym rodzajem takiego portfela jest zakładana na pas saszetka, która świetnie sprawdzi się podczas pieszych wycieczek czy koncertów.

Materiały wykorzystywane do produkcji męskich portfeli
Portfele męskie wykonuje się ze skóry naturalnej lub syntetycznej, cordury, nylonu, poliestru oraz bawełny. Pierwszy z materiałów cechuje się największą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia. Kupując skórzany portfel możemy być pewni, że za kilka lat będzie się prezentował równie estetycznie. To dodatek, który nigdy nie wychodzi z mody. Do wyboru mamy modele ze skóry włoskiej, bydlęcej, zamszu, z węża lub krokodyla. Portfele skórzane znajdziemy między innymi w ofercie Versace Collection.
Szwy
Przed zakupem portfela sprawdźmy, czy szwy są równe i prowadzone w linii prostej, czy w żadnym miejscu nie ma przerw w szyciu lub strzępiących się boków i czy zastosowana nitka jest gruba oraz wytrzymała. Modele zabezpieczone dodatkową taśmą będą bardziej wytrzymałe.
Sposób składania
Do wyboru mamy portfele składane podwójnie (oferuje je na przykład Armani Collection), potrójnie oraz harmonijkowo. Pierwsze z nich są cieńsze od dwóch pozostałych. Warto to wziąć pod uwagę szczególnie wówczas, jeżeli akcesorium to najczęściej nosimy w kieszeni. Uniwersalne rozwiązanie to model płaski, podwójny. Portfel trzykrotny sprawdzi się natomiast u mężczyzn, który noszą przy sobie dużo kart oraz wizytówek. Gdy mamy tendencję do gromadzenia drobnych, szczególną uwagę zwróćmy na wielkość kieszonek na bilony – często można się spotkać z ich wersją podwójną, co ułatwia segregację monet.

 

pixel