Jak wybrać torbę na laptopa

Jak wybrać torbę na laptopa
Torba na laptopa to bardzo praktyczny dodatek, który umożliwi nam bezpieczne i komfortowe przewożenie sprzętu komputerowego. W zależności od indywidualnych potrzeb, do wyboru mamy zarówno modele idealne do biura czy na spotkanie biznesowe, jak i takie, które najlepiej sprawdzą się na co dzień.

Rodzaje toreb na laptopa

  • Standardowe – proste w budowie, najczęściej w kolorze czarnym. Z powodzeniem korzystać mogą z nich zarówno uczniowie i studenci, jak i przedsiębiorcy. Zwykle wyposażone są w dużo praktycznych kieszeni i przegródek. Kupimy je między innymi u Emporio Armani.
  • Eleganckie – idealne rozwiązanie dla managerów, prawników czy biznesmenów. Najczęściej produkuje się je ze skóry naturalnej, dzięki czemu są niezwykle stylowe i wytrzymałe. Zwykle posiadają elegancki, metalowy zatrzask pełniący funkcję zapięcia. Takie torby znajdziemy między innymi w ofercie marki Porsche Design.
  • Odporne – to praktyczna propozycja dla wszystkich, którzy transportują swój sprzęt w trudnych warunkach lub zależy im na maksymalnej jego ochronie. Największą popularnością cieszą się modele o zwiększonej odporności na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie wody. W pierwszym przypadku do tego celu stosuje się metalowe obudowy, w drugim – wodoodporne materiały.
  • Plecaki – od klasycznych toreb różnią się tym, że mają specjalną przegródkę na laptopa. Do wyboru mamy modele typowo sportowe oraz nieco bardziej eleganckie.
  • Na kółkach – doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy do przewiezienia mamy ciężki sprzęt. Taka torba dobrze sprawdzi się także podczas podróży służbowych, gdy poza komputerem musimy zabrać ze sobą również inny bagaż.

Kluczowe parametry

  • Wielkość – od tego parametru uzależniona będzie nie tylko mobilność torby, lecz także maksymalny rozmiar komputera, jaki się do niej zmieści. Informacja na ten temat jest podawana w calach. By dobrać odpowiedni rozmiar, wystarczy, że będziemy wiedzieć, jaką przekątną ma nasz laptop.
  • Dodatkowe przegródki i kieszenie – torba na laptopa może być wyposażona w dodatkowe przegródki na zasilacz, dokumenty czy narzędzia piśmiennicze. Bardzo praktyczne są także kieszenie zewnętrzne, do których będziemy mogli schować klucze, portfel czy telefon.
  • Rodzaj uchwytu – najlepiej, by taka torba, poza uchwytem do ręki, miała również praktyczny pasek na ramię, który ułatwi nam transportowanie sprzętu.
pixel