Szorty i Spodenki męskie La Martina

ilość znalezionych towarów: 1

Szorty i spodenki - swoboda, ale nie dowolność

W środku lata nawet najwygodniejsze spodnie z długimi nogawkami z ulubionej części garderoby mogą stać się znienawidzoną - niełatwo jest bowiem funkcjonować w zbyt ciepłej odzieży, gdy żar leje się z nieba. Na szczęście współczesny elegancki mężczyzna ma możliwość zamiany długich spodni na znacznie wygodniejsze i lżejsze szorty lub spodenki, nie narażając na szwank swojego stylowego looku. Pamiętajmy jednak, że w tej dziedzinie nie obowiązuje pełna dowolność i warto znać kilka podstawowych zasad doboru tej części garderoby.

Optymalna długość szortów lub spodenek to ok. 2,5-5 cm powyżej kolan. Tzw. rybaczki niekorzystnie skracają sylwetkę, krótsze nogawki zarezerwowane są dla spodenek sportowych i kąpielowych. Jeśli chodzi o tkaninę, najlepsza będzie bawełna, len i wełna; nie zapominajmy też o ponadczasowym dżinsie.

Stylizacje ze spodenkami - o czym warto wiedzieć?

Jak sprawić, żeby nasza stylizacja była nie tylko komfortowa, ale i szykowna? Przede wszystkim dbajmy o to, żeby spodnie nie opinały sylwetki, ale też nie były za luźne. Im wyższy mężczyzna, tym dłuższa powinna być nogawka spodenek, co wyrówna proporcje sylwetki. Zbyt szczupłe nogi korzystnie poszerzy natomiast mankiet przy nogawce.

Szorty i spodenki La Martina najlepiej wyglądać będą z koszulką polo lub T-shirtem tej samej marki, w podobnej gamie kolorystycznej. Świetnie sprawdza się też koszula z podwiniętym rękawem lub sportowa marynarka. Unikajmy jednak zakładania spodenek do formalnej marynarki lub koszuli z krawatem, to poważne modowe faux pas. 

pixel