Polo męskie La Martina

ilość znalezionych towarów: 4

Do polo, czy do... tenisa? Krótka historia koszulki polo

Aż trudno uwierzyć, że znana i chętnie wybierana przez mężczyzn na całym świecie koszulka polo liczy sobie już niemal sto lat. Ta słynna koszulka z naturalnej tkaniny, z krótkim rękawem i charakterystycznym miękkim kołnierzykiem zapinanym na guziki, zadebiutowała w latach 20. XX wieku na arenie sportowej - tyle, że nie na boisku do gry w polo, jak mogłaby sugerować jej nazwa, ale na korcie tenisowym. Przez graczy polo zapożyczona została niedługo później, jako alternatywa dotychczasowego, znacznie mniej komfortowego stroju dla zawodników, obowiązującego w tej elitarnej dyscyplinie sportu.

Po sukcesie w modzie sportowej, koszulka polo szybko zawojowała również modę codzienną za sprawą amerykańskiej młodzieży. Początkowo była ona modna głównie wśród studentów elitarnych uczelni w Stanach Zjednoczonych, ale szybko zyskiwała uznanie coraz szerszego grona młodych mężczyzn. Dziś popularna ?polówka? jest obowiązkowym elementem w szafie każdego eleganckiego pana.

Jak nosić polo La Martina? Jak tylko chcesz!

Koszulka polo jest uniwersalnym rozwiązaniem, nadającym się do wykorzystania w różnych stylizacjach. Dobrze sprawdza się jako strój do pracy - koszulkę polo można założyć pod marynarkę, pamiętając jednak, aby wybrać ?polówkę? o bardziej dopasowanym kroju. W nieformalnych sytuacjach idealna będzie koszulka polo La Martina w zestawie z dżinsami, chinosami, a nawet krótkimi spodenkami. A obuwie? Tu również obowiązuje dowolność, od espadryli lub mokasynów, po tenisówki i sneakersy, aż do sandałów.

pixel