Extra -20% na wybrane produkty z kodem EXTRA20

Polo męskie Joop! Collection

ilość znalezionych towarów: 1

Polo to wyjątkowy element męskiej garderoby - jak mało który łączy elegancję z całkowitym luzem, tym samym zresztą znakomicie wpisując się w filozofię marki JOOP!. Wykonane z wysokogatunkowej bawełny koszulki z kołnierzykiem - zapinane pod szyją, ale wkładane przez głowę - to z założenia odzież sportowa, ale z powodzeniem można założyć ją pod marynarkę. W dobrym tonie jest połączyć koszulkę polo z eleganckimi, lnianymi spodniami, ale nosi się ją też do jeansów. Nie wypada jednak założyć do niej dresu!

Niezwykły status koszulki polo wyjaśnia jej historia. Jej prototypem stała się bowiem koszula, w jakiej René Lacoste wystąpił na US Open w 1926 roku. W tamtych czasach tenisiści grali w klasycznych koszulach z długim rękawem (podwiniętym do łokci) i w krawacie. Lacoste postanowił przełamać tę niepraktyczną tradycję i nie bacząc na to, że wywołuje obyczajowy skandal, zaprojektował dla siebie koszulkę wkładaną przez głowę, z krótkimi rękawami. Francuski tenisista wygrał turniej, a po zakończeniu kariery z sukcesem zajął się szyciem odzieży sportowej.

Skąd wzięła się nazwa polo? 


Rewolucyjny projekt Lacoste szybko zyskał rzeszę naśladowców. Pokochali go w szczególności gracze polo, którzy występowali na boisku w równie niepraktycznych strojach jak ówcześni tenisiści. Po tym jak Ralph Lauren stworzył swoją kolekcję ?Polo? sygnowaną logo z zawodnikiem na koniu, nazwa przylgnęła do koszulki na dobre. Jak widzisz, wybierając polo z JOOP! Collection, możesz nosić wygodną, casualową koszulkę, której historia łączy się z elitarnymi sportami i nazwiskami największych kreatorów mody w historii.

pixel