Koszule męskie La Martina

ilość znalezionych towarów: 1

Koszula na miarę eleganckiego mężczyzny

Dobrze skrojona koszula, na przykład La Martina, uszyta z wysokogatunkowej tkaniny, to absolutny must-have w szafie eleganckiego mężczyzny. Łatwo ją wykorzystać w rozmaitych stylizacjach: do pracy, na wieczorne wyjście z partnerką, nieformalne spotkanie z przyjaciółmi lub też rodzinną uroczystość. Prawidłowo dobrana koszula doda klasy każdemu mężczyźnie. Na co więc zwracać uwagę, aby wybrać taką koszulę, w której będziemy wyglądać szykownie?

Najważniejszy jest odpowiedni rozmiar. Zbyt obszerna koszula nie wygląda zbyt korzystnie, a włożona w spodnie będzie nas optycznie pogrubiać. W za ciasnej koszuli guziki będą się rozchodzić, co sprawia nieestetyczne wrażenie; do tego przy bardziej zamaszystym ruchu ryzykujemy rozerwanie materiału. Sprawdzonym trikiem podczas mierzenia koszuli jest usiąść na krześle i rozluźnić mięśnie - jeśli wówczas koszula nas nie opina, lecz przylega swobodnie do torsu, rozmiar jest w sam raz! Warto też zwrócić uwagę, aby rękawy nie były za długie, a kołnierzyk za luźny lub za ciasny.

Na wierzch czy do środka?

Jak powinno się nosić koszulę? Włożoną w spodnie czy wypuszczoną na wierzch? Nie ulega wątpliwości, że w stylizacjach na oficjalne okazje, z garniturem lub spodniami w kant, koszula powinna być obowiązkowo włożona w spodnie. W casualowych zestawieniach z dżinsami lub chinosami koszulę nosi się wypuszczoną ze spodni. Pamiętajmy, że casualowe koszule są krótsze niż klasyczne: sięgają tylko do połowy rozporka, dzięki czemu proporcje ciała nie są zaburzone.

pixel