T-shirty męskie La Martina

ilość znalezionych towarów: 2

Jak T-shirty zawojowały świat mody

Trudno nie zgodzić się z faktem, że bawełniane koszulki z krótkim rękawem, czyli T-shirty, są dziś nieodzownym elementem zarówno w męskiej, jak i damskiej szafie, uniwersalnie wpasowując się w mniej lub bardziej formalne stylizacje. Tymczasem, u zarania swojej historii, T-shirt był po prostu częścią męskiej bielizny, obowiązkowo w kolorze białym i z guzikami.

Dzisiejszy T-shirt spopularyzowali hollywoodzcy aktorzy, James Dean i Marlon Brando, w połowie XX w. Niedługo później wynaleziono technologię wykonywania trwałych nadruków na koszulkach, co sprawiło, że T-shirty znalazły dodatkowe zastosowanie jako nośnik różnorodnego przekazu, nie tylko reklamowego. 

Stylizacje z T-shirtem - uniwersalne rozwiązanie

Najbardziej stylowe są T-shirty jednokolorowe, bez nadruku. Elegancki mężczyzna powinien posiadać T-shirt biały i czarny, które są idealną, bezpieczną bazą do wielu stylizacji. Wystarczy odpowiednio dobrać dodatki, na przykład sportową marynarkę, rozpinany sweter czy motocyklową kurtkę, aby w łatwy sposób stworzyć stylizacje o całkowicie odmiennym charakterze. Koszulki z nadrukiem łączymy z dodatkami gładkimi lub o bardziej dyskretnym princie, inaczej całość będzie krzykliwa i w złym guście.

Najlepsze będą T-shirty bawełnianie, takie jak np. La Martina, przewiewne i miłe w dotyku. Bawełna nie powinna być zbyt cienka, żeby T-shirt nie prześwitywał. Jeśli chodzi o krój, najbardziej uniwersalne są T-shirty lekko dopasowane, z okrągłym dekoltem. W stylizacjach sportowych lub streetowych dobrze sprawdzi się model oversize.

pixel